Wiadomości

2010-2011    2011-2012    2012-2013   2013-2014

2014-2015  2015-2016  2016-2017

/04.09.2017/

WITAMY NOWY ROK SZKOLNY …

Tradycyjnie rozpoczęliśmy go  mszą świętą. Pod przewodnictwem Księdza katechety, dziękowaliśmy za czas wypoczynku i modliliśmy się o łaski potrzebne do dobrej nauki. Następnie przeszliśmy do szkoły, gdzie odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego. Po odśpiewaniu hymnu szkoły, głos zabrała pani Dyrektor i przedstawiła między innymi zmiany w organizacji pracy wynikające z reformy oświaty. Zwróciła uwagę na bezpieczeństwo uczniów w szkole i w czasie dowozów i zachęciła wszystkich do sumiennego wykonywania swoich obowiązków.  Przeprowadziła także pogadankę na temat drugiej wojny światowej i nawiązała do obecnej sytuacji na świecie.  Potem odbyły się spotkania uczniów z wychowawcami.  No i zaczęło się … Życzymy samych sukcesów!

Zdjęcia

/30.08.2017/

Rozpoczęcie roku szkolnego w poniedziałek 4.09

o godzinie 8.00

Przywóz o godzinie 7.15

/23.08.2017/

EGZAMINY POPRAWKOWE

Chemia i informatyka - 28.08.2017 godz. 9.00

Matematyka - 29.08.2017 godz. 8.00

/30.06.2017/

"Uczymy się nie dla siebie, lecz dla życia.”

23 czerwca zakończyliśmy 18. rok szkolny w naszym gimnazjum, na co między innymi zwróciła uwagę Pani Dyrektor w swoim przemówieniu, a opierając się na słowach „jest czas siewu i czas zbiorów”, dokonała podsumowania i oceny pracy uczniów, nauczycieli i innych osób związanych ze szkołą. W czasie uroczystej akademii wręczono wiele nagród i jak co roku przyznano także wyróżnienia: Przyjaciel Gimnazjum (Gimprzyjaciel) – otrzymały je pani Edwarda Jurek i  pani Danuta Kawa oraz Primus Inter Pares, na które zapracował sobie Marek Kachnic. Część artystyczna, skierowana w szczególności do absolwentów, skłaniała wszystkich do refleksji nad najważniejszymi wartościami, takimi jak: miłość, przyjaźń, rodzina, ojczyzna, piękno, patriotyzm. A teraz czas na dobry wypoczynek, o co także modliliśmy się uczestnicząc we mszy świętej, dziękując przede wszystkim za opiekę Bożą i otrzymane łaski.

zdjęcia

/20.06.2017/

Najlepsi w Gminnym Konkursie

"PLAYBACK - wariacje muzyczne 2017"

Zespół "ABBA" czyli Julia Kołacz, Weronika Dobosz, Katarzyna Wrzodek i Jakub Tondyra.

zobacz

/05.06.2017/

W piątek 09.06.2017 dzień otwarty

dla rodziców o godz. 15.30 - 18.00

/24.05.2017/

            W dniu 16 maja w naszej szkole odbył się V międzyszkolny konkurs papieski „Chcemy iść drogą Twą już do końca”. W tym roku pojawiły się szkoły z: Palczy, Jachówki, Bieńkówki, Baczyna, Zachełmnej, Lachowic, Zembrzyc oraz oczywiście z Budzowa. Konkurs zorganizowano w ramach projektu edukacyjnego zatytułowanego „Śpiewamy dla Jana Pawła II” do którego przystąpiły klasy: Iia, Iib, Iie pod opieką p. Mariana Zielińskiego. Tym razem do gimnazjum zawitało 120 uczestników oraz 20 opiekunów. W tym roku uczestnicy byli oceniani przez Jury w składzie:

p.Krystyna Szczepaniak–przewodnicząca Rady Gminy,

p. Magdalena Żmudka, ks. Jan Gibała, ks. Bolesław Żmuda oraz p. Rafał Pieronkiewicz.

 

Wyniki konkursu prezentują się następująco:

Kategoria I:

-         zespoły

I miejsce Zespół „Promyczki” z Palczy

II miejsce Zespół „Gwiazdeczki” z Baczyna

III miejsce Zespół „Stokrotki” z Bieńkówki

Wyróżnienie Amadeusz i Tymoteusz Żołnierek z Palczy

-         soliści

I miejsce Amelia Borzymek z Budzowa

II miejsce Gabriela Dzidek z Palczy

III miejsce Weronika Gibas z Baczyna

Kategoria II:

-         zespoły

I miejsce Jagoda Sarna i Marzena Cholewa z Bieńkówki

II miejsce Kamila Krupa i Weronika Socha z Baczyna

III miejsce Zespół „Wiolinki” z Palczy

-         soliści

I miejsce Martyna Moskała z Budzowa

II miejsce Emilia Dróżdż z Palczy

III miejsce Magdalena Mędrek z Palczy

Wyrożnienie Julia Fasala z Budzowa

Kategoria III:

   zespoły

I miejsce Zespół „Fantazja” z Budzowa

II miejsce Seweryn Głuc, Magdalena Strączek, Mateusz Pieronkiewicz, Dagmara Głuc Z Budzowa oraz „Perełki Królowej Jadwigi” z Bieńkówki

III miejsce Zespół „Do-Re-Mi” z Baczyna i Zespół „Boża Radość” z Zachełmnej

-soliści

I miejsce Wiktoria Trzop z Jachówki

II miejsce Wiktoria Sala z Bieńkówki

III miejsce Natalia Kardaś z Palczy oraz Martyna Zaręba z Baczyna

Kategoria IV

-zespoły

I miejsce Zespół Wokalno – Instrumentalny z Budzowa

II miejsce Maria Chromy i Aleksandra Tondyra z Budzowa

III miejsce Zespół Wokalno – Instrumentalny w Lachowicach

-         soliści

I miejsce Natalia Kruźlak z Budzowa

II miejsce Paulina Kanik z  Budzowa oraz Angelika Sobaniak z Zembrzyc

III miejsce Julia Kołacz z Budzowa oraz Anna Kulak z Budzowa

 

Sponsorami całego wydarzenia byli:

1)    Bank BPH w Suchej Beskidzkiej

2)    Bank Spółdzielczy w Suchej Beskidzkiej od. W Budzowie

3)    Firma Cateringowa „Magellan”

4)    Firma „Moll”

5)    Firma „Sużyw”

6)    ks. Proboszcz Parafii Budzów – Zbigniew Kaleciak

/22.05.2017/

97 lat temu …

... 18 maja  w mieszkaniu na Rynku w Wadowicach rozległ się głos małego Karola. Zapewne nikt nie spodziewał się, że ten głos będzie się rozlegał na wszystkich kontynentach świata.

czytaj więcej ...

/14.05.2017/

KONKURS „KONSTYTUCJA 3 MAJA”

    04.05.2017 r. w naszej szkole odbył się Wielki Test o Konstytucji 3 maja. Każda klasa wytypowała dwóch przedstawicieli, którzy odpowiadali na pięć pytań konkursowych. Było o co walczyć, gdyż konkurs wliczany był do rankingu klas! Pojedynek był bardzo zacięty  – do finału dostały się trzy klasy: IIc, IId i IIe. Najlepszą z nich, po dogrywce, okazała się IIc. II miejsce zdobyła klasa IIe, natomiast  na III pozycji uplasowała się klasa IId. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

WYNIKI KONKURSU „KONSTYTUCJA 3 MAJA”

KLASA

ILOŚĆ ZDOBYTYCH PUNKTÓW (NA 5 PYTAŃ)

ILOŚĆ ZDOBYTYCH PUNKTÓW (RANKING KLAS)

IA

2

2

IB

3

3

IC

3

3

ID

2

2

IIA

2

2

IIB

0

0

IIC

4 + 2 (dogrywka)

6

IID

4

4

IIE

4 + 1 (dogrywka)

5

IIIA

3

3

IIIB

2

2

IIIC

3

3

IIID

0

0

IIIE

3

3

/11.05.2017/

MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM

AUSCHWITZ – BIRKENAU

BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI KONCENTRACYJNY

OBÓZ ZAGŁADY

Św. Jan Paweł II określił Auschwitz mianem "Golgoty naszych czasów".  10 maja uczniowie klas drugich pojechali tam, aby poznać historię miejsca, które stało się dla świata symbolem terroru, ludobójstwa i Szoa (zagłady). Młodzi ludzie nie mogą  nie wiedzieć i muszą pamiętać o jednaj z największej tragedii w historii ludzkości, aby się już nigdy nie powtórzyła. Świadectwa męczeństwa milionów ludzi poruszają wszystkich , którzy odwiedzają Muzeum. Tak było także w przypadku naszych uczniów, którzy  przekonali się  jak  wielka nienawiść i pogarda dla człowieka kierowała oprawcami w imię obłąkanej ideologii. Hołd Ofiarom oddali zapalając znicz przed Ścianą Śmierci oraz chwilą zadumy i modlitwy przy tablicach w Brzezince.  Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z wycieczki.

Zobacz fotogalerię

/11.04.2017/

HARMONOGRAM  -  KLIKNIJ

/11.04.2017/

Z przydrożnej kapliczki – wyszedł Jezus mały

-  A skąd to , Jezusku masz te śliczne sandały?

- O dał mi je Janeczek mały.

Bo kiedy on myślał , że daje biednemu.

Zrobił podarunek Właśnie Mnie Samemu!

        W dniach  7 - 8  kwietnia 2017r uczniowie Szkolnego Klubu Wolontariusza przy współpracy z Parafią w Budzowie zbierali żywność w  sklepach naszej gminy. Zebrane produkty posłużą do przygotowania paczek świątecznych dla osób najbardziej potrzebujących z naszej parafii.  Czterdziestu wolontariuszy pod opieką pedagoga szkolnego Magdaleny Żmudki i pani Joanny Sergiel przez dwa dni w dziesięciu sklepach naszej gminy zbierało artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia. Zebrany towar odwieźliśmy na plebanię w Budzowie , gdzie zostaną wykonane paczki.  Akcja cieszyła się dużym zaangażowaniem nie tylko wolontariuszy , ale lokalnego społeczeństwa. Pragniemy podziękować wszystkim darczyńcom , którzy wspomogli naszą akcję.

/07.04.2017/

BEZPIECZNI NA DRODZE

6 kwietnia  Kamila Mirocha, Julia Burliga i Przemek Lenik udowodnili, że znajomość przepisów ruchu drogowego, umiejętność udzielania pierwszej pomocy i tajniki jazdy na rowerze nie są im obce. W świetnym stylu pod okiem pani Jadwigi Sękacz wywalczyli II miejsce w powiecie.

Więcej ...

/04.04.2017/

MAMY LAUREATÓW

    Wprawdzie przed nami jeszcze jeden finał w konkursie biblijnym (Sylwia Polak), ale już możemy się cieszyć sukcesami Bogumiły, Asi i Marka.

W konkursie biologicznym laureatami zostali Bogumiła Nieciąg i Marek Kachnic (op. Barbara Szczerba), w konkursie wiedzy o społeczeństwie - Joanna Pająk (op. Sabina Lasek), a w konkursie polonistycznym również Joanna Pająk (op. Bożena Szczęch). Wszyscy laureaci już teraz nie muszą martwić się rekrutacją do szkół ponadgimnazjalnych, gdyż są obligatoryjnie przyjęci do wybranej przez siebie szkoły w Małopolsce. Są również zwolnieni z tego zakresu egzaminu gimnazjalnego, z którego są laureatami. Asia nie pisze dwóch części tj. języka polskiego oraz historii i wos, podobnie Bogumiła – części przyrodniczej oraz j. polskiego ( była laureatką w ubiegłym roku), a Marek jest zwolniony z przedmiotów przyrodniczych.

Gratulujemy uczniom i nauczycielom przygotowującym do konkursu.

/04.04.2017/

NASI ARTYŚCI ZNÓW W CZOŁÓWCE

    Po raz kolejny możemy się cieszyć z sukcesów naszych gimnazjalistów w Powiatowym Konkursie „Sekrety sztuki”.

31 marca zmierzyli się z innymi gimnazjalistami w wielu konkurencjach, dowodząc, że znajomość zagadnień z dziedziny sztuki nie jest im obca. Po podliczeniu punktów okazało się, że do I miejsca zabrakło bardzo niewiele – 1 pkt.

Więcej informacji i zdjęcia

/04.04.2017/

   

Znalezione obrazy dla zapytania aniela kochaniewicz

Mija 3. rok …

… odkąd nie ma wśród nas śp. Anieli Kochaniewicz. 15 kwietnia  2014 roku pożegnaliśmy Nauczycielkę i Koleżankę, która zapisała się w pamięci i sercach uczniów, nauczycieli, pracowników Gimnazjum w Budzowie oraz społeczności lokalnej. Powtarzając za naszym Patronem,  że  „to przemijanie ma sens”,  będziemy mogli podziękować za dar Jej życia uczestnicząc we mszy świętej 10 kwietnia o godz. 6.30 w Kościele Parafialnym w Budzowie.

/04.04.2017/

„ Wielkie czytanie św. Jana Pawła II”

Znalezione obrazy dla zapytania utwory jana pawła iiCo tydzień na lekcjach wychowawczych kilka minut poświęcimy na odczytanie i analizę fragmentów tekstów homilii lub utworów naszego Patrona.  więcej ...

/30.03.2017/

STRAJK

(informacja dla rodziców)

    W związku z ogólnopolską akcja strajkową zawieszam w dniu 31.03.2017 r. zajęcia dydaktyczne.

Rodzice, którzy nie mogą zapewnić opieki swoim dzieciom w tym dniu, mogą przywieźć dzieci do szkoły. Szkoła w godzinach od 7.45 do 14.50 zapewnia opiekę wychowawczą.

Uczniowie dojeżdżający po zajęciach wychowawczych muszą być odebrani przez rodziców.

Dyrektor Gimnazjum w Budzowie

/23.03.2017/

"NIE CZYŃ DRUGIEMU, CO TOBIE NIEMIŁE"

 

czytaj więcej

/23.03.2017/

LEONARDO 2017

    W dniu 21.03.2017r. w Makowie Podhalańskim odbył się Finał Konkursu Wiedzy Ogólnej „Leonardo – 2017” . Opiekunem konkursu była pani pedagog Magdalena Żmudka. Naszą szkołę reprezentowali naszą szkołę uczniowie, którzy zdobyli największą ilość punktów tj w eliminacjach  gminnym.

Laureatami konkursu zostały:

  1. Bogumiła Nieciąg – kl.IIIB  - II miejsce
  2. Jolanta Nieckula -  kl. IIC – IV miejsce

Pozostał dwójka zakwalifikowała się w najlepszej 30 uczniów.

  1. Katarzyna Nowak – kl.IC
  2. Mikołaj Głowacz – kl. IIA.

W nagrodę reprezentanci naszej szkoły pojadą 20- 21 maja 2017r na wycieczkę w Góry Świętokrzyskie. Uczniom gratulujemy i życzymy udanej , pełnej miłych wrażeń wycieczki.

 

/23.03.2017/

ZBIÓRKA SUROWCÓW WTÓRNYCH OD 21 -31 MARCA

INFORMACJE NA GAZETCE NA PARTERZE

/22.03.2017/

Dnia 23 lutego  2017 r.   został przeprowadzony pierwszy etap konkursu wiedzy o Unii Europejskiej  dla klas pierwszych. Każda z klasy miała swojego przedstawiciela. Po oficjalnym rozpoczęciu konkursu nastąpiła  I część rywalizacji – pisemny test, który dotyczył  ogólnej  wiedzy       o Unii Europejskiej. Wszystkie klasy wykazały się wiedzą i  znajomością tego tematu. Po analizie okazało się, że wyłoniliśmy dwa pierwsze miejsca – klasa IB i IC z wynikiem 27 punktów, a tuż za nimi znalazła się klasa ID i IA z wynikiem 25 punktów ! Gratulujemy wszystkim uzyskanych wyników !                                

          Kolejnym etapem było przygotowanie prezentacji multimedialnych na wcześniej wylosowany temat. 13 marca  na lekcji wychowawczej odbył się II etap konkursu, który polegał na przedstawieniu prezentacji klasom pierwszym. Etap ten spotkał się z  bardzo dużym zainteresowaniem ze strony uczniów! Po zakończonym etapie komisja konkursowa przyznała następującą ilość punktów:  I A – 8 pkt , I B – 10 pkt, I C – 8 pkt,  I D – 9 pkt. Tak więc po tym etapie na prowadzenie wyszła klasa IB           z wynikiem 37 punktów. Tuż za nią uplasowała się klasa IC z 35 punktami. Na trzeciej pozycji znajduje się klasa ID z wynikiem 34 punktów, klasa IA ma tylko o jedne punkt mniej. 10 kwietnia odbędzie się III etap konkursu i podsumowanie.  Każda z klas ma wykonać gazetkę.

/14.03.2017/

W piątek 24.03.2017 zebranie wywiadowcze

dla rodziców o godz. 15.30.

/21.01.2017/

RANKING KLAS

Zakończyliśmy półroczną rywalizację międzyklasową.

Wyniki…

/18.01.2017/

WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY ZNÓW GRAŁA!

        To już po raz 25 zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która zbierała fundusze nie tylko dla dzieci, ale także dla osób w podeszłym wieku. W ten szczytny cel zaangażował się Szkolny Klub Wolontariusza. Wolontariusze pod opieką pani Magdaleny Żmudka i Joanny Sergiel od wczesnych godzin rannych kwestowali  w Bieńkówce, Budzowie , Jachówce i Palczy.

JACHÓWKA

Julia Najdek - kl. Ib ,  – 863,70 zł

Natalia Kruźlak - kl. Ib – 1.140, 96 zł

Jachówka  razem – 2.004, 66 zł

BIEŃKÓWKA

Sala Magdalena - kl. I b,  –  1.767,05 zł

Anna Chromy – kl. Ib –  1.597,02zł

Bieńkówka razem –   3.364,07 zł

BUDZÓW

Daria Łabędź- kl.IIId – 2562, 76zł

Gabriela Sergiel – kl.IIIe –  4.119,65 zł

Budzów  razem –  6. 682, 41 zł

PALCZA

Karol Wypartowicz - kl. Ic –  687, 66 zł

Mateusz Gruda - kl. Ic –  609,42zł

Palcza  razem –  1.297,08 zł

Udało się nam zebrać razem:

13.348,22 zł + 2 euro + 02 euro centy

Mamy nadzieję, że ta styczniowa niedziela poprawi los wszystkich potrzebujących.  Szkolny Klub Wolontariusza w Budzowie serdecznie dziękuje wszystkim, którzy włączyli się w tę akcję, gdyż udało się nam zebrać o ponad 4 tysiące złotych więcej niż w roku ubiegłym. Dziękują wolontariusze i opiekunowie.

Zdjęcia

/18.01.2017/

 

UCZNIOWIE Z NAJWYŻSZĄ ŚREDNIĄ-

I PÓŁROCZE 2016/2017

 

 

LP.

IMIĘ I NAZWISKO

KLASA

ŚREDNIA

1.

Marek Kachnic

IIIc

5,47

2.

Joanna Pająk

IIIb

5,33

3.

Sylwia Polak

IIa

5,30

4.

Julia Najdek

Ib

5,21

5.

Natalia Gabryś

Ia

5,21

6.

Bogumiła Nieciąg

IIIb

5,20

7.

Martyna Ryszawy

IIIc

5,13

8.

Emilia Sala

IIc

5,13

9.

Oliwia Kęsicka

IIb

5,06

10.

Joanna Głuc

IIc

5,06

11.

Katarzyna Nowak

Ic

5.00

12.

Patrycja Kachnic

IIIc

5,00

13.

Jolanta Nieckula

IIc

5,00

/17.01.2017/

W piątek 20.01.2017 zebranie wywiadowcze

dla rodziców o godz. 15.30.

/22.12.2016/

Hej kolęda, kolęda, hej kolędy to czas!


W naszej szkole przypadł on na 22 grudnia, kiedy to cala społeczność szkolna zgromadziła się na sali gimnastycznej, aby uczcić zbliżające się Boże Narodzenie. W podniosły nastrój wprowadziła nas pani Dyrektor przemawiając na początku spotkania. Mówiła o znaczeniu Świąt i złożyła wszystkim życzenia, także naszym rodzinom. Potem rozpoczął się konkurs kolęd i pastorałek, w którym wzięła udział każda klasa. Występy były bardzo zróżnicowane. Towarzyszyła im muzyka, a nawet tańce. Na widownię często sypały się cukierki. Tradycyjnie już, zaśpiewali także nauczyciele. Zaprezentowali trzy utwory, za co otrzymali gromkie brawa. Kiedy Komisja ustalała wyniki rywalizacji, pani Dyrektor odczytała list z życzeniami świątecznymi od Duszpasterza Rodziny Szkół im. Jana Pawła II ks. bp Henryka Tomasika.

A oto tegoroczni zwycięzcy:
I miejsce; kl. Ib
II miejsce: kl. Ic
III miejsce; kl IIa i IIIc
Wyróżnienia: kl. Ia, Id, IIIb


Harcerze ze szkolnej drużyny przekazali na ręce pani Dyrektor Światełko Betlejemskie. Z wdzięcznością pożegnaliśmy też panią Małgorzatę Stanaszek, która pracowała u nas jako bibliotekarka. A potem długo łamaliśmy się opłatkami, co rozpoczął ks. Bolesław modlitwą i życzeniami.

FOTORELACJA

/21.11.2016/

W piątek 16.12.2016 dzień otwarty

dla rodziców od godz. 15.00 - 17.00

/11.12.2016/

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”

Tymi słowami św. Jan Paweł II  zachęcał nas  do ofiarności na rzecz innych ludzi. Wielu z nas znajduje szczęście w dawaniu. Objawia się to szczególnie w czasie poprzedzającym Boże Narodzenie. Tak dzieje się i w naszej szkole. Wśród różnorodnych działań dobroczynnych, miała też miejsce akcja  SZLACHETNA PACZKA. Jak zapewne wszyscy wiemy, jest to ogólnopolski projekt realizowany przez Stowarzyszenie WIOSNA, mający na celu pomoc rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej. Uczniowie klasy IIc, wraz ze swoją wychowawczynią, z wielkim entuzjazmem i radością zaangażowali się w przygotowanie podarków dla wybranej rodziny. Można powiedzieć, przez kilka dni wszyscy byli pochłonięci dzieleniem się miłością. Towarzyszące im pozytywne emocje udzieliły się też części koleżanek i kolegów z klas IIb i IId, którzy przyłączyli się do akcji .Wyszło całkiem nieźle, co widać na zdjęciu wykonanym wraz z wolontariuszami  ze Stowarzyszenia. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie poparcie ze strony rodziców, którym serdecznie dziękujemy! Teraz czekamy na relacje z przekazania paczek. Mamy nadzieję, że „nasza Rodzina” czuje taką samą radość jak my!

/07.12.2016/

KAŻDY MOŻE BYĆ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM

Wystarczy tak niewiele , aby sprawić komuś radość !

          W myśl tego hasła w  dniu 6 grudnia 2016r. wolontariusze odwiedzili oddział dziecięcy Szpitala Rejonowego  w Suchej Beskidzkiej. Zbiórka zabawek została przeznaczona właśnie na ten cel. Wolontariusze przebrani za Mikołaje, aniołki i skrzaty przygotowali  krótkie przedstawienie pt: „ Jest przecież taki dzień – spotkanie z  Św. Mikołajem „. Odwiedzili też każdą salę, by rozdać słodycze i zabawki. Sprawili dzieciom radość nie tylko prezentami , ale  wspólną wesołą zabawą. Ogólne zaskoczenie ,  zabawa, radość  i śmiech miały sprawić, by mali pacjenci  zapomnieli, że są w szpitalu.  Słodyczy nie zabrakło dla nikogo – nawet dla osób odwiedzających szpital  i personelu.

Drodzy gimnazjaliści, Święty Mikołaj nadal musi liczyć  na Waszą pomoc i otwarte serca.

DZIĘKUJEMY!

ZDJĘCIA

/02.12.2016/

Sukces Julki Burligi i klasy 2B w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Racjonalnie się odżywiasz, zdrowie wygrywasz"

więcej ...

/21.11.2016/

W piątek 25.11.2016 zebranie wywiadowcze

dla rodziców o godz. 15.30.

/15.11.2016/

„Ahoj żeglarze!”


Tak przywitali nas muzycy, którzy 14 listopada przyjechali do szkoły zaprezentować nam pieśni i piosenki morskie. Po wyjaśnieniu pochodzenia i znaczenia słowa „szanta”, porwali wszystkich do wspólnego śpiewania, klaskania i wymachiwania. Opisali także instrumenty używane do grania szant. Przede wszystkim są one małe, a ich nazwy to między innymi: flet ,akordeon, banjo, melodyka, gwizdek bosmański, gitara, harmonijka ustna, grzechotki, a nawet zwykła kuchenna patelnia. Usłyszeliśmy ciekawe opowieści o życiu marynarzy na statkach, o morskich obyczajach, o zmaganiu się z morzem, a przy okazji przypomnieliśmy sobie wiadomości z geografii. Występy zespołu „Szanty duo” odbywały się oczywiście z udziałem naszych uczniów, co można zobaczyć na zdjęciach. Zabawa była przednia, za co dziękujemy sponsorowi, czyli Spółdzielni Uczniowskiej „WABIK”.

Zdjęcia

/07.11.2016/

 

AKCJA MIKOŁAJ – 2016

 

Dlatego , że Pan Jezus się urodził ,

Do dzieci Święty Mikołaj przychodzi,

przynosi zabawki , książeczki , cukierki , bo każdy

dzieciak jest dla niego wielki!

 

    Szkolny Klub Wolontariusza ogłasza coroczną zbiórkę zabawek, książeczek do czytania,  artykułów papierniczych, artykułów spożywczych i przemysłowych.

     Prosimy o przynoszenie podarków do pedagoga szkolnego do dnia 30 listopada 2016 r. Żywność i artykuły spożywcze i przemysłowe z dłuższym terminem do spożycia zbieramy do 15 grudnia.

Pamiętajcie każdy z Was może zostać Mikołajem i przynieść drugiemu radość!

LICZYMY NA WAS!

/07.11.2016/

„Jan Paweł II – bądźcie świadkami miłosierdzia”

czyli Imieniny Patrona na turystycznym szlaku w Dolinie Chochołowskiej.

        Po raz dziewiąty, Stowarzyszenie Szkół im. Jana Pawła II Archidiecezji Krakowskiej zorganizowało takie spotkanie – oczywiście z udziałem przedstawicieli naszego gimnazjum. W pięknej zimowej scenerii przemierzyliśmy najdłuższą tatrzańską dolinę po stronie polskiej, aby wziąć udział we mszy świętej przy schronisku na Polanie Chochołowskiej i imieninowej biesiadzie wraz z ponad tysiącem innych uczestników. Za wstawiennictwem Karola Boromeusza i oczywiście naszego Patrona, modliliśmy się o opiekę Bożą dla całej społeczności szkolnej. Tradycyjnie w drodze powrotnej udaliśmy się do małej kapliczki na wzgórzu w pobliżu schroniska. Wielką frajdę, zwłaszcza chłopcom, sprawił zalegający śnieg, a promienie słoneczne dodawały uroku wyprawie i na pewno miały wpływ na dobry humor, który wszystkim dopisywał, co można zaobserwować na zdjęciach. Dziękujemy pani Dyrektor za wygospodarowanie funduszy z GK ds. PiRPAiN na przejazd autokarem.

Zdjęcia

/28.10.2016/

Poznaliśmy Romea i Julię z bliska!

        26 i 27 października uczniowie klas trzecich i drugich zasiedli na widowni Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Obejrzeli, znaną chyba na całym świecie - opisaną przez Williama Szekspira, historię nieszczęśliwych kochanków z Werony. Uwspółcześniona interpretacja sztuki połączona z klasycznym tekstem, w formie widowiska taneczno-muzycznego, zachwycała dynamiką. Aktorzy poruszali się nie tylko na scenie, ale także na widowni i w lożach. W spektaklu wykorzystano popularne piosenki i specjalne efekty dźwiękowe. Wszystko to sprawiło, że ponadczasowy przekaz sztuki trafiał zarówno do starszych, jak i młodszych odbiorców. Wycieczka ta była również okazją do kształtowania właściwych postaw i zachowań w miejscach użyteczności publicznej. Przed wyjazdem, na lekcjach języka polskiego i na lekcjach wychowawczych, uczniowie analizowali teatralny savoir –vivre. Poznane zasady zastosowali w praktyce z powodzeniem.

ZDJĘCIA

/27.10.2016/

31 października jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych

/23.10.2016/

Chcemy iść drogą Twą … ?


       
Z racji przypadającego na 22 października liturgicznego wspomnienia św. Jana Pawła II, próbowaliśmy odpowiedzieć sobie na to pytanie na dorocznej wieczornicy. Tradycyjnie zgromadziliśmy się w Kościele Parafialnym w Budzowie na modlitwę i refleksję o życiu w odniesieniu do nauki naszego Patrona. Rozpoczęliśmy od różańca z Ojcem Świętym i najmłodszymi uczestnikami nabożeństwa. Następnie uczestniczyliśmy we mszy świętej, w czasie której ks. Bolesław wiele razy przywoływał postać Świętego i prowadził modlitwy za Jego wstawiennictwem. Zakończeniem spotkania było krótkie przedstawienie, które skłaniało do zastanowienia się na tym, czy pamiętamy o tym, że jesteśmy uczniami wielkiego Polaka i czy dotrzymujemy obietnic składanych przy różnych okazjach, że zawsze będziemy kroczyć drogą, która nam wskazał. Dziękujemy za życzliwość, pomoc i uświetnienie tego wydarzenia ks. Proboszczowi, ks. Katechecie, panu Kościelnemu i panu Organiście. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć.

Zdjęcia

/19.10.2016/

PĘTLA ZDARZEŃ

    17 października uczniowie klas pierwszych i drugich uczestniczyli w spektaklu, który poruszał problematykę agresji fizycznej, ale przede wszystkim psychicznej. Pokazywał on, że obelgi, groźby, wyśmiewanie, a nawet lekceważenie czy obojętność mogą doprowadzić do tragicznych konsekwencji. Celem projektu, było uświadomienie uczestnikom jak ważne jest, aby nikt wśród nas (w szkole, rodzinie) nie czuł się samotny, abyśmy potrafili ze sobą rozmawiać i aby przebywania ze sobą nie zastępować wirtualnymi kontaktami. Czy zrozumieliśmy przesłanie tego przedstawienia? Czy jesteśmy otwarci na drugiego człowieka? Czy potrafimy właściwie zachować się wobec tych, którzy czują się zagubieni, przestraszeni, którzy potrzebują wsparcia? Sami musimy odpowiedzieć sobie na te pytania.

/19.10.2016/

„ W czas złotej jesieni to święto przypada”


    Mowa oczywiście o Dniu Edukacji Narodowej, wspólnym święcie nauczycieli, uczniów i pracowników oświaty, któremu towarzyszą życzenia, kwiaty, występy i podniosły nastrój. Tak też było i w naszej szkole. Uroczystość rozpoczęła się częścią oficjalną . Po odśpiewaniu hymnu szkoły i wzruszającym przemówieniu pani Dyrektor, pierwszoklasiści złożyli ślubowanie i tym samym zostali przyjęci do społeczności naszego Gimnazjum. Po wyprowadzeniu sztandaru szkoły, oglądaliśmy humorystyczne przedstawienia bajek, popisy taneczne i słuchaliśmy melodyjnych piosenek. Nie zbrakło oczywiście życzeń i gratulacji nie tylko od uczniów, ale także od rodziców, za co serdecznie dziękujemy! Zachęcamy do obejrzenia zdjęć.

Zdjęcia

/16.10.2016/

13 października na Jasnej Górze …

…  w czasie  Ogólnopolskiego Spotkania Rodziny Szkół im. Jana Pawła II, wraz z 18 tys. uczestników z ok. 420 szkół, modliliśmy się pod hasłem „Jan Paweł II – Bądźcie Świadkami Miłosierdzia”. W czasie mszy świętej, której przewodniczył biskup radomski Henryk Tomasik (krajowy duszpasterz Rodziny), wystawiono ok. 370 pocztów sztandarowych . Pielgrzymom towarzyszyły relikwie św. Jana Pawła II. Oprawę muzyczną przygotowali uczniowie z Wilna. Wysłuchaliśmy też słów listu prezydenta Andrzeja Dudy, między innymi: „Uważam za niezwykle ważne, że polscy pedagodzy w kraju i na obczyźnie dbają o przekazywanie następnym pokoleniom zasad, które głosił papież Polak, a w których wzrastali nasi przodkowie. Gorąco dziękuję wszystkim, którzy kultywują to wielkie i dobre dzieło, jestem bowiem przekonany, że procesowi edukacji sprzyja jednoczesna formacja duchowa … Niechaj w szkołach noszących imię papieża Polaka wzrastają kolejne roczniki młodych ludzi wiernych zasadom Jego przesłania.”                                                                                                                    

Jak zawsze, duże znaczenie miało dla nas pochylenie się przed Cudownym Obrazem, zarówno indywidualnie, jak i wspólnie z cała grupą na zakończenie pielgrzymki.

Mimo ,że pogoda nas nie rozpieszczała, wycieczkę będziemy wspominać bardzo ciepło. Dziękujemy pani Dyrektor  za wygospodarowanie pieniędzy na pokrycie kosztów przejazdu autokarem z GK ds. PiRPAiN. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć oraz do prześledzenia relacji z tego wydarzenia na stronie internetowej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II.

Zdjęcia

/12.10.2016/

14 października jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych

/10.10.2016/

                    SAMORZĄDY MAJĄ GŁOS

Po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w programie organizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej „Samorządy mają głos”.Wybory do władz samorządu uczniowskiego to pierwszy krok, który decyduje o tym, jakie osoby znajdą się we władzach SU, a zatem jaka będzie jakość pracy tej instytucji, jak będzie postrzegana przez uczniów.

W ramach programu 19 września 2016r zostały przeprowadzone wybory Opiekuna Samorządu Uczniowskiego.Decyzją uczniów Gimnazjum Jana Pawła II w Budzowie Opiekunem Samorządu Uczniowskiego został pan mgr JAROSŁAW GĄSTAŁA.

26 września na lekcji wychowawczej w ramach projektu edukacyjnego uczniowie klas I-III przygotowali prezentacje kandydatów na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Ciekawe przebrania, chwytliwe hasła, liczne obietnice oraz smaczne ciasta miały zachęcić naszą społeczność do głosowania. W ramach kampanii wyborczej uczniowie podejmowali różne inicjatywy, mi.in. klasa IIc zorganizowała zajęcia zumby, która ma na celu zwiększyć aktywność fizyczną uczniów.
30 września odbyły się wybory Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego, którym został uczeń klasy III E ADRIAN MIROCHA.

Gratulujemy sukcesu i życzymy godnego reprezentowania uczniów naszego gimnazjum!

/05.10.2016/

Zbiórka surowców wtórnych

Od 4 do 17 października 2016r. trwać będzie zbiórka surowców wtórnych: makulatury (min.10kg), puszek ALU (min.90szt.), baterii (min.30sztuk) oraz zużytych komórek (surowce te wliczane będą do rankingu klas).

Podpisane paczki  (imię, nazwisko, klasa) należy składać w budynku głównym , poziom A, obok schodów. Większe ilości makulatury należy dzielić na paczki po 15kg.

Zbierane będą także elektroodpady, które nie będą wliczane do rankingu klas. Elektroodpady należy składować obok kontenera w ogrodzie szkolnym.

W każdej kategorii uczniowie otrzymają punkty do zachowania. Przewidziane są nagrody w roku szkolnym 2016/2017 za zebranie największej ilości surowców.

/03.10.2016/

SPOTKANIA Z RODZICAMI

25 listopada 2016r.- zebranie wywiadowcze

16 grudnia 2016r. – dzień otwarty

24 marca 2017r.- zebranie wywiadowcze

12 maja 2017r. – dzień otwarty

9 czerwca 2017r.- dzień otwarty

 

DNI WOLNE OD ZAJĘĆ DYDAKTYCZNYCH

31 października 2016r.

19-21 kwietnia 2017r. ( dni wolne dla uczniów klas I-II, uczniowie klasy III piszą egzamin gimnazjalny)

2 maja 2017r.

16 czerwca 2017r.

2 dni do dyspozycji dyrektora – np. zła sytuacja meteorologiczna itp.

/28.09.2016/

Zebranie informacyjne dla rodziców w dniu 30.09.2016

o godz 16.00

/30.08.2016/

1 września-INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

- 9.00 – zbiórka na placu przed gimnazjum

- 9.15 – msza święta

- 10.00 – uroczyste rozpoczęcie na sali gimnastycznej

- 10.30 – spotkanie z wychowawcami klas

/16.08.2016/

Lista klas 1 wg sołectw - zobacz

Lista klas 1 - zobacz

 

 

 Kółko teatralne

 

MENU OBIADOWE

REKRUTACJA 2016

 

 

Koncepcja

pracy szkoły

 

 

STYPENDIA ZA

 

NAUKĘ I SPORT