[Księga gości]

Strefa nauczycieli

 

Patron - Jan Paweł II

NASZ PATRON

                5 listopada 2005 roku nasze gimnazjum przyjęło imię Jana Pawła II. Wydarzenie to poprzedziły przygotowania, w które zaangażowani byli nauczyciele, uczniowie i rodzice. Spółdzielnia Uczniowska „WABIK” ufundowała z tej okazji sztandar szkoły. Wmurowano tablicę z popiersiem Papieża i cytatem Jego słów, które stał się mottem szkoły: Musicie wymagać od siebie nawet, gdyby inni od was nie wymagali. Poświęcenia tej tablicy dokonał ks. profesor Tadeusz Panuś – celebrans mszy świętej rozpoczynającej uroczystość. Wraz z przyjęciem imienia gimnazjum zostało wpisane do Rodziny Szkół im. Jana Pawła II i jest jej aktywnym członkiem. Każdego roku bierzemy udział między innymi w Ogólnopolskim Spotkaniu Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasnej Górze, w Spotkaniu Rodziny Szkół im. Jana Pawła II w Wadowicach z okazji Urodzin Patrona oraz w Spotkaniu Szkół Archidiecezji Krakowskiej w Dolinie Chochołowskiej z okazji Imienin Patrona. Społeczność szkolna włącza się do akcji charytatywnych oraz organizuje i bierze udział w konkursach dotyczących Patrona. Nauczyciele uczestniczą w seminariach i szkoleniach, na których rozważają naukę i przesłania Jana Pawła II, aby wdrażać je w życie w pracy z młodzieżą. Ważnym wydarzeniem integrującym mieszkańców Budzowszczyzny jest odbywająca się co roku 2 kwietnia wieczornica poświęcona Ojcu Świętemu z okazji rocznicy Jego śmierci. Składają się na nią: program artystyczny w wykonaniu gimnazjalistów i msza święta, a także procesja ze zniczami z Kościoła Parafialnego w Budzowie pod tablicę poświęconą Janowi Pawłowi II znajdującą się na budynku gimnazjum.

2016-2017

97 lat temu …

... 18 maja  w mieszkaniu na Rynku w Wadowicach rozległ się głos małego Karola. Zapewne nikt nie spodziewał się, że ten głos będzie się rozlegał na wszystkich kontynentach świata. Tak swoją homilię rozpoczął arcybiskup Marek Jędraszewski, który przewodniczył mszy świętej w czasie Spotkania Rodziny Szkół im. Jana Pawła II z okazji Urodzin Patrona. Zwracając się do młodych ludzi, wśród których byli także przedstawiciele naszej szkoły, zachęcał za bratem Albertem, aby byli „dobrzy jak chleb” i aby nie odwracali się od Chrystusa. Eucharystia była oczywiście najważniejszą częścią uroczystości, ale poza tym na wadowickim Placu św. Jana Pawła II  miało miejsce wiele atrakcji, np. występ rapującego księdza Jakuba Bartczaka. Jak na urodziny przystało, był też wielki, urodzinowy tort i „dużo słońca”.  Dziękujemy za pokrycie kosztów przejazdu GK ds. PiRPAiN w Budzowie. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć, na których można zobaczyć też jak w naszym gimnazjum zaakcentowaliśmy Urodziny Patrona. Tradycyjnie ubraliśmy się  w tym dniu na biało.

Fotorelacja

„ Wielkie czytanie św. Jana Pawła II”

Znalezione obrazy dla zapytania utwory jana pawła iiCo tydzień na lekcjach wychowawczych kilka minut poświęcimy na odczytanie i analizę fragmentów tekstów homilii lub utworów naszego Patrona. Przygotowywać je będą dla wszystkich poszczególne klasy. W tym tygodniu rozważaliśmy słowa homilii wygłoszonej podczas mszy św. w Olsztynie 6 czerwca 1991r. Dotyczyły znaczenia prawdy.

„Trzeba przywrócić niezastąpione niczym miejsce prawdomówności. Trzeba, by ona kształtowała życie rodzin, środowisk, społeczeństwa, środków przekazu, kultury, polityki  i ekonomii.”

 

2015-2016

96. Urodziny naszego Patrona

 Gdyby Jan Paweł II żył, świętowałby swoje 96. urodziny. Urodzony 18 maja 1920 roku w Wadowicach jako Karol Wojtyła, poświęcił swoje życie służbie Kościołowi. Był papieżem przez 27 lat. Zmarł w 2005 roku, ale do dziś pozostał w sercu wielu wiernych jako prawdziwy autorytet.

Nasze gimnazjum tradycyjnie uczciło ten dzień ubierając się na biało i uczestnicząc w Zlocie Szkół im. Jana Pawła II, który odbył się w Wadowicach przed bazyliką ONMP. Centralnym punktem spotkania była oczywiście msza święta pod przewodnictwem ks. biskupa Jana Szkodonia. Poza tym mogliśmy wysłuchać okolicznościowe przemówienia,  odbył się koncert piosenek poświęconych Ojcu Świętemu, a w samo południe odmówiliśmy wspólnie modlitwę „Anioł Pański”. Dużo radości sprawiło wszystkim łapanie cukierków „spadających z nieba”. Udało się nam też skosztować urodzinowy tort i inne łakocie. Zachowanie naszych uczniów zasługuje na uznanie. Godnie reprezentowali szkołę i udowodnili, że chcą kultywować pamięć o swoim Patronie. Koszt przejazdu naszej grupy na uroczystości pokryła GKds. PiRPAiN  w Budzowie, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć!

 

Wadowice 96 urodziny Jana Pawła 2016

Imieniny  Patrona w Dolinie Chochołowskiej

4 listopada, już po raz ósmy, uczestniczyliśmy w Spotkaniu Szkół im . Jana Pawła II Archidiecezji Krakowskiej – w tym roku pod hasłem „Jan Paweł II – bądźcie miłosierni”. Na szlak turystyczny przyjechaliśmy  wczesnym rankiem  i wyruszyliśmy w kierunku schroniska na Polanie Chochołowskiej.  Po dwugodzinnym marszu dotarliśmy do celu. Najważniejszym punktem programu obchodów Imienin, była msza święta, której głównym celebransem był ks. Łukasz Piórkowski znany między innymi z programu TVP „Ziarno”.  Mogliśmy też obejrzeć korowód niektórych Świętych wyniesionych na ołtarze przez Jana Pawła II.  Było też coś dla ciała: zupa z bułką, herbata i różnorodne ciasta przywiezione z każdej szkoły. W drodze powrotnej, tradycyjnie, wstąpiliśmy do małej drewnianej kapliczki pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela. Uroku tej wycieczce dodała słoneczna pogoda. Naszej grupie, tak jak zapewne wszystkim uczestnikom (a było nas tam 1200 osób), pozostały miłe wspomnienia. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć!

Dolina Chochołowska 112015

Gimnazjum pamięta!

        I jak zapewniła pani Dyrektor będzie nadal, każdego roku, organizować wieczornice poświęcone naszemu Patronowi. 22 października – w dzień liturgicznego wspomnienia św. Jana Pawła II – tradycyjnie, na czele z pocztem sztandarowym, udaliśmy się do Kościoła Parafialnego w Budzowie. Uczestniczyliśmy we mszy świętej celebrowanej przez ks. Bolesława, który opowiadając o życiu Ojca Świętego, przypomniał nam między innymi o tym, jak ważna w drodze do świętości jest modlitwa. Po eucharystii rozpoczęło się przedstawienie nawiązujące do Światowych Dni Młodzieży. Na początku usłyszeliśmy słowa Papieża kierowane do młodych ludzi. Występujący uczniowie zachęcili nas do oderwania się od przyziemnych, często mało ważnych spraw i dostrzeżenia tego, że CZŁOWIEK, to nie tylko ciało, ale także dusza. Pomogły nam w tym rozważania do tajemnic światła, wspólnie odmawianego różańca. Uroczystość, którą uświetniły występy zespołu muzycznego i orkiestry dętej, zakończyła się jak zwykle przy budynku Gimnazjum. Dziękujemy  wszystkim za wspólne świętowanie!

Wieczornica 22.10.2015

/20.10.2015/

VIII POWIATOWY KONKURS WIEDZY

O ŚW. JANIE PAWLE II

    20 października trzy gimnazjalistki (Karolina Ceremuga z 3e, Agata Ceremuga z 1c i Marzena Pająk z 1d) pod opieką ks. Bolesława uczestniczyły w VIII POWIATOWYM KONKURSIE WIEDZY O ŚW. JANIE PAWLE II w Krzeszowie. Nasze dziewczyny udowodniły, że biografię Patrona gimnazjum znają na szóstkę i wywalczyły I miejsce.

GRATULUJEMY!

/16.10.2015/

16 października – „żółty dzień” w naszej szkole!

 Ubierając się na żółto uczciliśmy 37. rocznicę wyboru naszego Patrona na papieża. Było to  przedłużeniem obchodów XV Dnia Papieskiego pod hasłem „Jan Paweł II – patron rodziny”.

Czytaj więcej...

/08.10.2015/

XV Spotkanie Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasnej Górze

              W tym roku miało to miejsce  8 października. Ponad 60 przedstawicieli z naszego gimnazjum, już po raz dziesiąty, brało w nim udział. Z placu, gdzie umiejscowiliśmy się na czas eucharystii, wypatrywaliśmy sztandaru , ale nie było to łatwe, gdyż prawie każda szkoła ( a było ich około 500 ) przybyła na spotkanie wraz ze swoim pocztem. Głównym tematem obchodów, nawiązującym do hasła tegorocznego Dnia Papieskiego,  była rodzina. Nie zabrakło też odwołań do przyszłorocznych Światowych  Dni Młodzieży. Po nabożeństwie, któremu przewodniczył ks. Biskupem Henryk Tomasik – Duszpasterz  Rodziny Szkól im. Jana Pawła II, mieliśmy czas na zwiedzanie klasztoru. Przed wyjazdem, wcisnęliśmy się do Kaplicy Cudownego Obrazu na osobiste rozważania. 

           Mimo, że wycieczka ta miała  szczególny charakter, wszyscy wróciliśmy bardzo zadowoleni. Można to było zauważyć między innymi w autobusie w drodze powrotnej. Dziękujemy pani Dyrektor  za wygospodarowanie pieniędzy  na przejazd.

Częstochowa 08.10.2015

/18.09.2015/

 Szkolnej tradycji stało się zadość…

… i 15 września pierwszoklasiści z księdzem Bolesławem i wychowawcami odbyli integracyjny pieszy rajd „Śladami  św. Jana Pawła II” do Kalwarii Zebrzydowskiej. Trasa wiodła przez Zachełmną, Stronie i Bugaj. Trzy godziny marszu dały się niektórym we znaki, ale wszyscy mamy satysfakcję, że udało nam się dojść do celu. Głównym punktem programu pielgrzymki była msza święta celebrowana przez księdza Katechetę, któremu dziękujemy za wkład w przygotowanie wycieczki, a szczególnie za modlitwę w Bazylice i za kazanie – na pewno utkwi nam ono w pamięci na długo. Po edukacji historycznej i geograficznej dotyczącej unikatowego sanktuarium pasyjno-maryjnego jakim jest Kalwaria Zebrzydowska, wróciliśmy do domów – być może z obolałymi nogami, ale na pewno z miłymi wspomnieniami!

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć.

Kalwaria 09.2015

2014-2015

Imieniny Patrona na turystycznym szlaku pod hasłem „ Jan Paweł II – świętymi bądźcie” -  już po raz siódmy!

Jak zwykle nasze Gimnazjum odpowiedziało na zaproszenie Stowarzyszenia Szkół im. Jana Pawła II Archidiecezji Krakowskiej i 4 listopada wzięło udział w spotkaniu w Dolinie Chochołowskiej. Jest to dzień, w którym wspominamy Karola Boromeusza. 76 osób ( najliczniejsza ze wszystkich grup uczestniczących w zlocie), w dobrych nastrojach, pokonało najdłuższą w Tatrach po stronie polskiej dolinę i razem z ponad tysiącami innych uczestników uczestniczyło we mszy świętej przy schronisku na Polanie Chochołowskiej, którą celebrował ksiądz Bolesław, wspólnie z innymi kapłanami, pod przewodnictwem ks. Łukasza Piórkowskiego, znanego z katolickich programów telewizyjnych dla dzieci. Przygrywała nam kapela dziecięca z Łostówki. Nie zabrakło też ciekawych przygód związanych z dojazdem na miejsce, o których na pewno opowiedzą uczestnicy. Przez całą drogę towarzyszyło nam słońce i chwilami silny wiatr utrudniający dojście do celu. Nasuwały się wtedy słowa św. Jana Pawła II z wiersza „Źródło”: … musisz iść do góry, pod prąd. Przedzieraj się,  szukaj , nie ustępuj,… Dziękujemy pani Dyrektor za pokrycie kosztów przejazdu z puli przeznaczonej dla naszej szkoły z Gminnej Komisji d.s. PiRPA.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć.

 

Dolina Chochołowska - 04112014

„Patrzy z góry, widzi więcej…” Czy zawsze o tym pamiętamy?

Mieliśmy okazję odpowiedzieć sobie na to pytanie w trakcie wieczornicy poświęconej świętemu Janowi Pawłowi II, która odbyła się 22 października w Kościele Parafialnym w Budzowie. Rozważaliśmy jakie zagrożenia czyhają na współczesnych ludzi, jakie błędy najczęściej popełniamy i jak, korzystając z nauki Ojca Świętego, możemy temu zapobiec.  Program artystyczny oraz  kazanie Księdza Katechety można podsumować stwierdzeniem, że w życiu najważniejsza jest prawda i miłość. Modliliśmy się o to odmawiając różaniec i w czasie mszy świętej. Nasze spotkanie uświetnili absolwenci. Ich wzruszający występ oraz przepiękny śpiew Grupy Apostolskiej z Bieńkówki , na długo zapadną wszystkim w pamięci. Dziękujemy im  i tym, którzy zechcieli razem z nami uczcić dzień liturgicznego wspomnienia naszego Patrona.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć.

 

Wieczornica 22102014

XIV Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę, tradycyjne z naszym udziałem!

9 października, po raz dziewiąty, stanęliśmy pod Jasnogórskimi Wałami, aby wziąć udział w uroczystościach poświęconych naszemu Patronowi i dziękować za dar Jego kanonizacji.

Wraz z dwudziestoma pięcioma tysiącami pielgrzymów ze szkół z całej Polski, nasza sześćdziesięcioosobowa grupa uczestniczyła we mszy świętej pod przewodnictwem J. E. Księdza Arcybiskupa Celestino Migliore, Nuncjusza Apostolskiego w Polsce oraz Duszpasterza Rodziny Biskupa Henryka Tomasika. W atmosferze wzajemnej życzliwości i radosnych nastrojach włączaliśmy się w śpiew i okrzyki na cześć Jana Pawła II. Na próżno wypatrywaliśmy naszego sztandaru, który wśród setek innych upiększał miejsce tego niezwykłego spotkania. Słońce i dobry humor towarzyszyły nam podczas całej wyprawy.   Dziękujemy za pokrycie kosztów przejazdu autokarem z puli Gminnej Komisji ds. PiRPA. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć!

 

14 Pielgrzymka Rodziny Szkół 102014

2013-2014

Na Szlaku Ks. Kard. Karola Wojtyły

        23 maja wreszcie odbył się planowany od dwóch miesięcy rajd szlakiem upamiętniającym ostatnią wędrówkę górską naszego Patrona przed wyborem na papieża. Miało to miejsce 9 września 1978 roku.  Trasa wiedzie od Skawicy Górnej przez  m.In. Suchą Górę, Kucałową Przełęcz, Halę Krupową, Policę, Kiczorkę, Główniak, Syhlec aż do Przełęczy Lipnickiej( Polany Krowiarki), Długość szlaku wynosi 18 km, czas przejścia przewidziany jest na 5, 5 godziny. Nasza grupa wędrówkę rozpoczęła od Suchej Góry, więc droga nieco została skrócona. Od pana przewodnika dowiedzieliśmy się wiele ciekawych informacji o wędrówce św. Jana Pawła II tym szlakiem, a także o przyrodzie, geografii i historii miejsc, które przemierzaliśmy. Nierzadko wymagało to od na sporego wysiłku, ale warto było. Słońce i wspaniałe humory nie opuszczały nas ani na chwilę.  Dodatkową atrakcją wyprawy było to, że brał w niej udział absolwent naszej szkoły -  teraz znany już dzięki swoim sukcesom w kraju i za granicą - Józef Pawlica. Jak wszyscy wiemy, uprawia on Biegi Górskie. Trasę, której przejście zajęło nam ponad pięć godzin, Józek pokonuję w niewiele ponad godzinę. Musiał wykazać się wyjątkową cierpliwością, aby nam towarzyszyć, z czego bardzo się cieszymy. Za niezapomniane wrażenia dziękujemy pani Pedagog, bo dzięki Niej przejazd sponsorowała nam Gminna Komisja d.s. PiRPA, a opłatę za usługę przewodnika pokryła Spółdzielnia Uczniowska „WABIK”.

 

23052014 - Na szlaku Karola Wojtyły

18 maja - po raz kolejny na Urodzinach Patrona w Wadowicach - tym razem świętego Jana Pawła II!

       

        Majowy Zlot Szkół Jana Pawła II w Wadowicach 2014 przeszedł do historii. Przedstawiciele naszego gimnazjum, na czele z Pocztami Sztandarowym,  tradycyjnie uczcili Urodziny Patrona czynnie uczestnicząc w ich obchodach. Centralnym punktem uroczystości była Eucharystia sprawowana pod przewodnictwem ks. bpa Romana Pindla, ordynariusza diecezji bielsko-żywieckiej. Poprzedził ją przemarsz przybyłych na uroczystość reprezentacji szkół na wadowicki Rynek. Nowością niedzielnego spotkania była  prezentacja przez poszczególne szkoły Błogosławionych i Świętych, których na ołtarze wyniósł św. Jan Paweł II. Nasza grupa przedstawiała św. Urszulę Ledóchowską. Wcieliła się w Nią uczennica kl. Ia Martyna Burliga. Trzeba przyznać, że stanęła na wysokości zadania i wypadła bardzo dobrze. Jak to na urodzinach bywa, odbył się też poczęstunek. Mieliśmy możliwość posilić się zarówno przed jak i po uroczystościach. Dziękujemy Pani Dyrektor za wygospodarowanie pieniędzy na pokrycie kosztów przejazdu autokarem. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć!

 

18 maja Urodziny Patrona

„Jan Paweł II – święty uśmiechnięty” - 28.04.2014

    Efektem pracy grupy projektowej „W oczekiwaniu na kanonizację” było przedstawienie, które odbyło się 28 kwietnia. Dokonania naszego Patrona, już  Świętego, pokazaliśmy w formie montażu. Wystąpiły w nim teksty mówione przez uczniów, nagrania słów Ojca Świętego, fragmenty filmów o różnych wydarzeniach z Jego życia oraz prezentacje multimedialne. Wspólnym śpiewem, a nawet tańcem uczciliśmy to radosne wydarzenie.

 

Jan Paweł II – święty uśmiechnięty 28.04.2014

W  Łagiewnikach przed kanonizacją naszego Patrona -

24 kwietnia 2014

    Grupa realizująca projekt „W oczekiwaniu na kanonizację” 24 kwietnia wzięła udział w modlitewnym spotkaniu w Sanktuarium Błogosławionego Jana Pawła II poprzedzającym uroczystość ogłoszenia Go świętym. Rozpoczęliśmy od zwiedzania wystawy „Kim jest Człowiek z Całunu?” wszyscy z wielkim zainteresowaniem słuchali opowieści pana przewodnika  oglądając zdjęcia i inne rekwizyty. Potem obejrzeliśmy kościoły: dolny i górny, wraz z kaplicami. Trzeba przyznać, że robią wrażenie! Głównym punktem pobytu w Sanktuarium był udział we mszy świętej z kazaniem o przesłaniach zostawionych nam przez św. Jana Pawła II.  Modliliśmy się o spokój Duszy naszej pani wicedyrektor Anieli Kochaniewicz, także w czasie nabożeństwa do bł. Jana Pawła II. Mieliśmy też okazję poznania historii związanej z pracą Karola Wojtyły w kamieniołomach i Zakładach Sodowych Solvay w Krakowie w niecodziennym wykonaniu  przez seniorów. Zrobili to profesjonalnie. Jeszcze raz przekonaliśmy się, że Jan Paweł II był wielkim Człowiekiem. Za opłacenie przejazdu autokarem dziękujemy pani Pedagog, która przeznaczyła na ten cel fundusze z Gminnej Komisji ds. PiRPA.

 

Łagiewniki 24042014

4 listopada w Dolinie Chochołowskiej

Prawie 60 osób z naszej szkoły uczestniczyło (już po raz szósty) w Imieninach Patrona na górskim szlaku. Wycieczkę rozpoczęliśmy modlitwą o bezpieczną podróż i dobrą pogodę, zainicjowaną przez księdza Bolesława, od którego dowiedzieliśmy się także kim był Karol Boromeusz – patron Ojca Świętego.  Wraz z przedstawicielami z wielu szkół noszących imię Jana Pawła II z Archidiecezji Krakowskiej i nie tylko, przeszliśmy tam i z powrotem najdłuższą po stronie polskiej tatrzańską dolinę, aby przy schronisku na Polanie Chochołowskiej wziąć udział we mszy świętej. Po jej zakończeniu, słuchając koncertu wesołych piosenek religijnych, turystycznych i góralskich, częstowaliśmy ciastem, jak na imieninach przystało. Zwiedziliśmy też maleńki drewniany kościółek. Przez większość drogi towarzyszyło nam słońce, a przez cały czas bardzo dobry nastrój. Podziwialiśmy piękne widoki, którymi swego czasu zachwycał się także nasz Patron. Wszyscy chcemy tam znowu wrócić!

 

4 listopad - Chochołów

Dziękujemy pani Dyrektor  za wygospodarowanie pieniędzy na przejazd z puli przeznaczonej dla naszej szkoły z Gminnej Komisji ds. PiRPA. 

XIII Spotkanie Rodziny Szkół im. Jana Pawła II

 na Jasnej Górze (2013)

               W tym roku miało to miejsce 10 października. MY TEŻ TAM BYLIŚMY!  57 uczniów, wraz z trzema opiekunami, na czele z pocztem sztandarowym uczestniczyło we mszy świętej, której przewodniczył  ks. biskup Henryk Tomasik – duszpasterz Rodziny Szkół im Jana Pawła II. Z trzynastoma tysiącami uczestników spotkania ,nie tylko z Polski, modliliśmy się w radosnej atmosferze godnie reprezentując nasze gimnazjum. Szczególne słowa uznania należą się uczniom klas trzecich za ich wzorową postawę w czasie nabożeństwa i całej wycieczki. Po mszy świętej, na której kustosz Centrum Jana Pawła II z Łagiewnik przekazał Rodzinie relikwie błogosławionego Ojca Świętego, mieliśmy czas na zwiedzanie klasztoru. Opiekunowie uczestniczyli też w spotkaniu Społecznej  Rady Rodziny z  biskupem Tomasikiem, kustoszem Klasztoru i innymi dostojnikami. Tradycyjnie, na zakończenie pobytu na Jasnej Górze, cała nasza grupa udała się do Kaplicy Cudownego Obrazu na chwile osobistej modlitwy i refleksji. Mimo, że wycieczka ta miała  szczególny charakter ( na pewno nie rozrywkowy), wszyscy wróciliśmy bardzo zadowoleni. Można to było zauważyć w autobusie w drodze powrotnej i usłyszeć na drugi dzień  w szkole.

    Dziękujemy pani Dyrektor  za wygospodarowanie pieniędzy na przejazd z puli przeznaczonej  dla naszej szkoły z Gminnej Komisji ds. Pi RPA.

 

Częstochowa 10.2013

16 października – „żółty dzień” w naszej szkole!

     Ubierając się na żółto uczciliśmy 35. rocznicę wyboru naszego Patrona na papieża, a jednocześnie zaakcentowaliśmy  XIII Dzień Papieski włączając się w akcję Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która w tym roku może być prowadzona od 6 do 22 października. Znaczna część uczniów odpowiedziała na apel dotyczący ubioru, ale można powiedzieć, że za przykład idzie z góry: od pani Dyrektor, pani Wicedyrektor, pani Pedagog i wielu innych nauczycieli. Dokładne dane dotyczące liczby uczniów ubranych na żółto w poszczególnych klasach zostaną wywieszone na tablicy ogłoszeń. W imieniu Fundacji,  wolontariusze zapukali dzisiaj do drzwi wszystkich klas ( i nie tylko) i zebrali do puszek datki dla zdolnych, ale ubogich uczniów, budując w ten sposób żywy pomnik Jana Pawła II. O wysokości zebranej kwoty poinformujemy po zakończeniu akcji. Wszystkim, którzy włączyli się w odchody dnia poświęconego naszemu Patronowi – DZIĘKUJEMY!

 

16.10.2013- dzień Papieski

 

2012-2013

18 maja w Wadowicach!

                60.osób z naszej szkoły uczestniczyło w urodzinowym spotkaniu szkół noszących imię Jana Pawła II. Jak co roku, na czele ze sztandarem przemaszerowaliśmy ulicami Wadowic na rynek, aby wziąć udział we mszy św. Przewodniczył jej kardynał Stanisław Dziwisz, który wraz z księżmi ze swojego rocznika, obchodził 50. rocznicę święceń kapłańskich. Wszystkim dopisały dobre humory i pogoda też. Jesteśmy wdzięczni p. Dyrektor za wygospodarowanie pieniędzy na przejazd autokarem. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć!

 

18 maja Wadowice

 Na Jasnej Górze!

8 października 2009 roku miała miejsce IX Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę. Nasze gimnazjum, już po raz czwarty,  wzięło w niej udział.

45 uczniów, wraz z opiekunami, wspólnie z przedstawicielami  około pięciuset szkół z Polski i nie tyko, znalazło się pod wałami klasztoru. Tam widniały szpalery sztandarów, oczywiście także i nasz. Pod przewodnictwem ks. arcybiskupa  Józefa Kowalczyka, nuncjusza apostolskiego w Polsce, uczestniczyliśmy we mszy świętej i modlitwie różańcowej w intencji beatyfikacji i kanonizacji naszego Patrona.  Mieliśmy też czas  na zwiedzanie  i zakup pamiątek. Wprawdzie poruszanie się po sanktuarium w tym dniu nie było łatwe, ze względu na dużą liczbę pielgrzymów, ale i tak udało nam się dotrzeć do wielu miejsc. Opiekunowie  uczestniczyli w spotkaniu z arcybiskupem i zarządem Rodziny. Przed odjazdem, tradycyjnie wszyscy udaliśmy się do kaplicy Cudownego Obrazu.

W drodze powrotnej w autokarze wrzało od rozmów. Uczniowie dzielili się wrażeniami i byli bardzo zadowoleni z wycieczki, którą sponsorowała Gminna Komisja ds. PiRPA przy Urzędzie Gminy w Budzowie. Pani Dyrektor, jak co roku, zadbała o to, aby  wygospodarować potrzebną kwotę na ten wyjazd. Dziękujemy!

 

Imieniny Patrona

                 W 2009 roku po raz drugi świętowaliśmy je w Dolinie Chochołowskiej.  4 listopada pięćdziesięcioosobowa grupa   z naszej szkoły wyruszyła na szlak, aby wraz z innymi uczniami i nauczycielami z Rodziny Szkół im. Jana Pawła II oddać hołd Ojcu Świętemu.W czasie mszy świętej, koncelebrowanej przez trzynastu księży, modliliśmy się w intencji Jego beatyfikacji i kanonizacji oraz o pomyślność dla szkół biorących udział  w spotkaniu. Po nabożeństwie, zjedliśmy obiad  i poczęstowaliśmy się ciastem. Na pamiątkę tej uroczystości każda szkoła otrzymała po dwie piłki do siatkówki. W drodze powrotnej zwiedziliśmy małą kapliczkę znajdującą się  w pobliżu schroniska na Polanie Chochołowskiej. Szybkim tempem udaliśmy się do autokaru, gdyż obawialiśmy się, że dopadnie nas deszcz albo śnieg, ale na szczęście pogoda nam dopisała. Wprawdzie niektórzy narzekali na ból nóg, jednak wszyscy wróciliśmy zadowoleni z tej wyprawy, której sponsorem była Rada Rodziców. Dziękujemy.

 

  

Na Urodziny Patrona do Wadowic !

 18 maja 2009 roku, a więc dokładnie w dniu Urodzin Karola Wojtyły, wzięliśmy udział w IX Spotkaniu Rodziny Szkół im. Jana Pawła II w Wadowicach, już po raz czwarty. Tym razem  45 osób bawiło się, maszerowało ulicami Wadowic i uczestniczyło we mszy świętej pod przewodnictwem ks. bp  Antoniego Długosza. Było tam prawie 3 tys. osób z ponad 80. szkół z całej Polski. Wokół ołtarza ustawiły się poczty sztandarowe. Przez cały czas towarzyszyło nam słońce i dobry humor. Po raz kolejny przywieźliśmy „Wadowicki Dąb Pamięci Ojca Świętego Jana Pawła II”. Jest on symbolem pielęgnowania i propagowania, także przez nasze Gimnazjum , wartości wynikających z nauczania naszego Patrona.

            Dziękujemy za pokrycie kosztów przejazdów zarówno na Rajd Papieski z Łapanowa do Niegowici, jak i na Spotkanie w Wadowicach GK d/s  PiRPA przy Urzędzie Gminy W Budzowie oraz Spółdzielni Uczniowskiej „WABIK” działającej w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Budzowie.

A to już rok szkolny 2010/2011:

na Jasnej Górze

w Dolinie Chochołowskiej

 w Wadowicach

11 czerwca 2011r. znowu byliśmy w Łagiewnikach! 

( bo 1 maja  poczty sztandarowe wraz z przedstawicielami nauczycieli reprezentowały gimnazjum  na uroczystościach związanych z Beatyfikacją naszego Patrona).

Trzydziestoczteroosobowa grupa z naszego gimnazjum wzięła udział w uroczystościach przeniesienia Relikwii bł. Jana Pawła II do Centrum Jana Pawła II. Odbywało  się to w połączeniu z I Małopolskim Dniem Wolontariatu i spotkaniem Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. A oto kilka zdjęć z tej bardzo udanej wycieczki, której koszty przejazdu pokryła GK ds. PiRPA przy Urzędzie Gminy w Budzowie, za  co serdecznie dziękujemy!

 

 

 

 

Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Szkół

 im. Jana Pawła II na Jasnej Górze

 

5 października  2011r.  przedstawiciele naszej szkoły wzięli udział ( już po raz szósty!) w Ogólnopolskim Spotkaniu Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasnej Górze. Razem z blisko dwudziestopięciotysięczną grupą młodych  pielgrzymów, uczestniczyliśmy we mszy świętej w niezwykłej atmosferze radości  z powodu beatyfikacji  Ojca świętego. Mieliśmy okazję pogłębić swoją wiedzę na temat życia i dokonań naszego Patrona. Nasz sztandar, wśród setek innych, zdobił Wały Jasnogórskie. Dziękujemy GK ds. PiRPA przy Urzędzie Gminy w Budzowie za pokrycie kosztów przejazdu.

 

 

Imieniny Patrona - 4.11.2011

Już od czterech lat, przedstawiciele naszej szkoły, obchodzą Imieniny Patrona biorąc udział w rajdzie górskim w Dolinie Chochołowskiej. Spotykają się tam uczniowie i nauczyciele szkół noszących imię Jana Pawła II z Archidiecezji Krakowskiej. Głównym punktem programu jest oczywiście msza święta przy schronisku na Polanie Chochołowskiej. Pod przewodnictwem ks. prof. Tadeusza Panusia, modlimy się w niej w intencjach szkolnych i osobistych oraz  pogłębiamy naszą wiedzę o życiu i dokonaniach naszego Patrona.

 

 

 

URODZINY PATRONA 2012

18 maja w Wadowicach odbyły się obchody 92. rocznicy urodzin Karola Wojtyły. Przewodniczył im kard. Stanisław Dziwisz. Jednocześnie błogosławiony Papież został ogłoszony patronem Wadowic. Podczas tych uroczystości Eugeniusz Mróz, szkolny kolega Karola Wojtyły, odebrał tytuł honorowego obywatela Wadowic. My też tam byliśmy! Razem z dwutysięczną grupą uczniów i nauczycieli Rodziny Szkół im. Jana Pawła II z całej Polski oraz z dostojnymi gośćmi także z zagranicy, po raz kolejny świętowaliśmy  w  radosnej atmosferze. Atrakcji nie brakowało, ale najważniejsze, że mogliśmy znowu jak to ujął kard. S. Dziwisz w czasie homilii „ … w jego [Jana Pawła II] postawie i nauczaniu szukać istotnych punktów odniesienia do formowania naszej postawy, naszego spojrzenia na rzeczywistość…”.

 

ROK SZKOLNY 2012-2013

 

INTEGRACYJNY PIESZY RAJD „ŚLADAMI JANA PAWŁA II” DO KALWARII ZEBRZYDOWSKIEJ

24 września 2012 r.

Zgodnie z tradycją naszego gimnazjum,  uczniowie klas pierwszych rozpoczęli swoją edukację pielgrzymką do sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej. Dzielnie pokonali trasę przez Zachełmną, Stronie i Bugaj. Głównym punktem programu była msza święta, w czasie której modliliśmy się w intencjach naszych uczniów i nauczycieli. Pod kierunkiem przewodnika, zwiedziliśmy klasztor i poznaliśmy jego historię.  Mogliśmy też kupić pamiątki, posilić się i zjeść lody.

Wycieczka ta dostarczyła nam przeżyć religijnych, ale dała też możliwość poznania się i sprawdzenia swojej kondycji. Wróciliśmy (autokarami) pełni miłych wrażeń. Chcielibyśmy, aby trzyletni pobyt w gimnazjum naszych nowych uczniów, był tak udany i pogodny jak ten integracyjny rajd. 

Uczniowie i wychowawcy klas pierwszych, składają podziękowania ks. Bolesławowi za pomoc w zorganizowaniu      i przeprowadzeniu wycieczki.

 

 

 

 

/15.10.2012/

W Roku Wiary na Jasnej Górze!

Już po raz siódmy reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w Ogólnopolskim Spotkaniu Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasnej Górze . Dzień zjazdu  -  11 października 2012r. – zbiegł się z  inauguracją Roku Wiary, do czego nawiązywali  abp. Wacław Depo i bp. Henryk Tomasik, którzy przewodniczyli uroczystościom. Wśród około 20 tys. uczestników nasza liczna grupa wyróżniała się poczuciem humoru, głośnym śpiewem i akcentowaniem swojego pochodzenia, co można dostrzec  na zdjęciach, do obejrzenia których zachęcamy!

Dziękujemy pani Dyrektor za wygospodarowanie pieniędzy na pokrycie kosztów przejazdu autokarem.

 

Imieniny Patrona 2012

4 listopada kolejny raz uczestniczyliśmy w spotkaniu szkół noszących imię Jana Pawła II w Dolinie Chochołowskiej. Nasi uczniowie nie zawiedli, chociaż była to niedziela. Byliśmy Jedną z najliczniejszych grup. Dopisała nam pogoda,  dobre humory i kondycja. Nie zapomnieliśmy też o duchowym celu naszej wyprawy. Jak zawsze wróciliśmy bardzo zadowoleni i zachwyceni  pięknem jesiennego krajobrazu Tatr. Serdecznie dziękujemy opiekunom SU „WABIK” za pokrycie kosztów przejazdu autokarem!

„Echo niebios”

Taki tytuł nosiło „słuchowisko” zaprezentowane w czasie wieczornicy poświęconej naszemu Patronowi z okazji 7. rocznicy nadania szkole imienia. Odbyła się ona 5 listopada. Została poprzedzona mszą św. Mogliśmy przypomnieć sobie przesłania, które kierował i nadal kieruje do nas Ojciec Święty. Występ pierwszoklasistów uświetnili  absolwenci: Patrycja i Adrian  Mrowiec  -  grą na gitarach elektrycznych, Gabriela Polak  - śpiewem i Daniel Garbaty – deklamacją słów Papieża. Na zakończenie uroczystości, tradycyjnie, wszyscy uczestnicy przeszli na plac przy gimnazjum, pod tablicę poświęconą Janowi Pawłowi II. Jesteśmy wdzięczni tym, którzy przyczynili się do zorganizowania tej uroczystości i tym, którzy  przybyli do kościoła, aby świętować razem z nami. Szczególne podziękowania kierujemy do ks. kanonika S. Kolarskiego  i ks. katechety B. Żmudy.