SKS

OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE W ROKU SZKOLNYM 2016-2017

W środę 21 września, na terenach koło ZS im. bł. ks. P. Dańkowskiego w Jordanowie odbyły się w finały powiatowe w kolarstwie górskim. Nasze gimnazjum wzięło w nich udział po raz pierwszy w historii. Reprezentowali nas Przemek Lenik i Kuba Tondyra.

W zawodach brali udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz średnich. W zależności od kategorii, do przejechania były pętle (każda o długości 1,4 km) koło jordanowskiej szkoły. I tak dziewczynki ze szkół podstawowych miały do przejechania jedną pętlę, chłopcy – dwie. W starszej kategorii, czyli w gimnazjadzie, na dziewczyny czekały dwie pętle, a na chłopców jedna więcej. W ostatniej kategorii – licealiadzie, zawodniczki miały do przejechania trzy okrążenia, a chłopcy cztery. 

Na szczęście obyło się bez przykrych wypadków i kontuzji, chociaż kilku zawodników złapało kapcia. Niestety niektórym z tego powodu nie udało się ukończyć trasy, ale inni pożyczali rowery do kolegów i pędzili dalej!

Najlepsza ósemka w każdej kategorii wywalczyła równocześnie awans na zawody wojewódzkie (odbyłysię w poniedziałek 26 września w Myślenicach na Zarabiu).Pamiątkowe medale oraz dyplomy wręczali dyrektor ZS Dańkowskiego w Jordanowie, Zbigniew Kołat, nauczyciel w-f ZS Dańkowski w Jordanowie – Joanna Nowakowska i Maciej Krzyśków.

WYNIKI:

IGRZYSKA 2016/2017 – 21.09.2016 JORDANÓW

GIMNAZJADA 2016/2017

1. Paulina Pawowicz

2. Gabriela Kolobius

3. Patrycja Kuś

4. Laura Dyrcz

5. Anna Szafraniec

6. Patrycja Kozina

-  Patrycja Krawczyk

G2 Zawoja

G1 Zawoja

G1 Zawoja

G Skawica

G Skawica

G Skawica

G1 Zawoja

9.56

11.55

13.56

15.39

15.47

17.04

nie ukończyła

1. Łukasz Orędarz

2. Dawid Czyszczoń

3. Adam Puzon

4. Łukasz Rogowiec

5. Michał Mruk

6. Adrian Kachel

7. Adam Fujak

8. Miłosz Wiśniewski

9. Jakub Smyrak

10. Gabriel Łazarz

11. Jakub Święchowicz

12. Karol Zasadziński

13. Sebastian Kosek

14. Dawid Mika

15. M. Ceremuga

16. Przemysław Lenik

17. M. Dobek

18. Jakub Mazur

19. Krzysztof Spyrka

 -    Filip Fujak

 -    Jakub Tondyra

G Maków P.

G Juszczyn

G2 Zawoja

G Jordanów

G1 Zawoja

G Juszczyn

G1 Zawoja

G Maków P.

G2 Zawoja

G Jordanów

G Jordanów

G2 Zawoja

G Jordanów

G Maków P.

G Skawica

G Budzów

G1 Zawoja

G1 Zawoja

G2 Zawoja

G Skawica

G Budzów

12.10,69

12.45,42

12.59,16

13.37,48

14.01,14

14.08,08

14.12,98

14.23,58

14.25,89

14.26,73

14.54,95

14.55,98

15.21,66

16.01,16

16.09,79

16.29,55

17.04,44

18.04,82

19.21,94

nie ukończył

nie ukończył

Niestety naszym reprezentantom nie udało się zakwalifikować do następnego etapu, ale liczą się chęci! Gratulujemy im i dziękujemy za start w zawodach i reprezentowanie naszego gimnazjum.

ZDJĘCIA

LEKKOATLETYKA

W środę 28 września, na zmodernizowanym stadionie MKS Babia Góra Sucha Beskidzka odbył się powiatowy etap Indywidualnej Ligi LA. Były to rekordowe, pod względem frekwencji, zawody. Wystartowało w nich ponad 22 osób. Z samego naszego gimnazjum przyjechało ponad 25 uczestników.

Nasi reprezentanci wrócili z zawodów z pięcioma brązowymi medalami, trzema srebrnymi i jednym złotym. Wszystkim, tym którym niestety nie udało się zdobyć medali także, serdecznie gratulujemy i dziękujemy. Cieszymy się też, że niektórym naszym koleżankom i kolegom udało się zakwalifikować do etapu wojewódzkiego. Są to: Zuzanna Burliga, Emilia Sala, Marzena Pająk, Kamil Celak.

WYNIKI

ZDJĘCIA

OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE W ROKU SZKOLNYM 2015 - 2016

Dnia 2 października 2015 roku odbyły się indywidualne wojewódzkie zawody lekkoatletyczne. Nasi uczniowie wykazali się swoimi umiejętnościami wrócili do nas z mnóstwem medali.
Pierwszy raz w historii gimnazjum drużyna przywiozła tyle medali.
Gabriel Janiczak zajął trzecie miejsce w biegu na 100m.

Kacper Loranc zdobył drugie miejsce w rzucie oszczepem.

Magalena Zachura zdobyła złoty medal w skoku w dal oraz srebrny w biegu na 100m.

Renata Daniel zdobyła srebrny medal w rzucie oszczepem i IV miejsce w pchnięciu kulą.

Magda Zachura, Renata Daniel, Natalia Porębska oraz Kamila Mirocha, zdobyły wspólnie cztery złote medale w sztafecie.

Na szacunek i pochwały zasługują również pozostali finaliści, Martyna Smyrak ( IX miejsce) i Emilia Sala( XI miejsce) wspaniale pobiegły na 600m, Kamilia Bukowska XII na 300m,Kamil Sałapat w doborowej obsadzie X miejsce na 1000m.

Nasze wyniki nie są dziełem przypadku to wieloletnia praca naszych uczniów. Lekkoatletyka staje się naszą sztandarową dyscypliną, która bardzo pomaga w przygotowaniach do innych zawodów. Wiadomo nie zapominamy o innych.
7 października odbyły się wojewódzkie zawody w biegach przełajowych gdzie wzięła rekordowa liczba naszych uczniów, drużyna liczyła 12 osób. Nie obyło się bez przykrych niespodzianek Katarzyna Dyba i Magdalena Zachura nie ukończyły biegu, gdyż upadły podczas biegu. Pozostałe zawodniczki i zawodnicy plasowali się w drugiej i trzeciej dziesiątce. Niebywały sukces odniosła Emilia Sala zdobywając brązowy medal w biegu klas I. Cała drużyna lekkoatletyczna pod wodzą pana Wiesława Trzopa godnie reprezentowała nasze gimnazjum, gminę i powiat.


Zasługują na nazwę "DRUŻYNY MARZEŃ"- DREAM TEAM.

Sukcesem zakończyły się też zawody dziewcząt w halowej piłce nożnej pod wodzą pana Jarosława Gąstały.

OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE W ROKU SZKOLNYM 2013

Sport w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Budzowie:

 

I miejsce powiat rzut oszczepem; Drabina Radosław,

II miejsce powiat rzut oszczepem: Światłoń Karol , I m, województwo

I miejsce powiat pchnięcie kulą; Bargieł Patrycja, VII województwo,

I m. powiat  Kachnic Sebastian   IX województwo

I m. oszczep Chromy Marcelina VI województwo,

II m 1000 m Kacper Burliga X województwo

II m skok w dal Kachnic Sebastian ,

II m oszczep Marcelina Polak  VII województwo,

II m skok w dal Natalia Żmuda,

II m sztafeta 4x100 dziewczęta i chłopcy,

III m 300 m Biela Sylwia,

III m skok w dal Mirocha Gabriela,

Indywidualne biegi przełajowe kl.I

III m; Jurek Patrycja ,

VI m. Ewa Nocula

V Kamil Jeż

Kl II

VI Natalia Żmuda

Kl.III

IV m  Adam Kania.

Tenis stołowy , VI m. Wojciech Najdek

III m drużyny chłopców.

    Uczennice naszej szkoły brały udział w gwiazdkowym turnieju Piłki Ręcznej w Tomicach gdzie po pasjonujących meczach zajęły III miejsce. Na turniej pojechaliśmy dzięki Gminnej Komisji do Spraw Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za co bardzo dziękujemy. Dziewczęta wykazały się ogromną wolą walki i zaangażowaniem.

Drużyny siatkarskie dziewcząt i chłopców zajęły I miejsce w powiecie.

Finał gimnazjady dziewcząt w piłce siatkowej był bez wątpienia najbardziej zaciętymi spośród wszystkich dotychczas rozegranych finałów gier zespołowych. I to zarówno uwzględniając finały z igrzysk i licealiady! Po raz trzeci z rzędu triumfowały zawodniczki z Gimnazjum w Budzowie, ale w tym roku podopieczne Wiesława Trzopa. Mimo ogłuszającego momentami dopingu uczniów z Gimnazjum w Suchej Beskidzkiej i… zawodniczek z G1 w Stryszawie, siatkarki z Gimnazjum w Budzowie zachowały stalowe nerwy i przechyliły szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Brawo!

Już pierwszy mecz w turnieju pomiędzy Gimnazjum w Budzowie i Gimnazjum nr 1 w Stryszawie dostarczył tyle emocji, że spokojnie można by było nimi obdzielić kilka innych meczów. W pierwszym secie podopieczne Wiesława Trzopa miały już rywalki „na widelcu”, ale przy stanie 24:20 do serwisu podeszła Magdalena Szwed i doprowadziła do remisu! Ostatecznie tego seta zwyciężyły siatkarki ze Stryszawy do 27. W kolejnych dwóch siatkarki z Budzowa zaprezentowały jednak to, co ostatecznie zadecydowało o ich triumfie w całym turnieju – konsekwentną grę i, przede wszystkim, stalowe nerwy. – Żałuję, że pierwszy mecz przyszło nam grać z późniejszym mistrzem. Może jakby to było inne losowanie to… Gdybać to sobie teraz możemy – powiedział opiekun drużyny ze Stryszawy, Jacek Mika. Warto dodać, że mecz pomiędzy drużynami z Budzowa i Stryszawy trwał ponad godzinę!

Do rywalizacji o czołowe miejsce włączyła się także drużyna z Gimnazjum w Suchej Beskidzkiej, która do finału powiatowego awansowała po raz pierwszy od pięciu  lat. A mecz z Gimnazjum w Budzowie, który zadecydował o ostatecznym układzie drużyn w tym finale powiatowym, pozostanie w pamięci wszystkich zawodniczek, opiekunów. Podobnie jak doping, jaki uczniowie ZS im Jana Pawła II w Suchej Beskidzkiej zgotowali swoim szkolnym koleżankom. W pierwszym secie wygrała drużyna z Gimnazjum w Budzowie do 25, ale drugi to już popis gry zawodniczek z Gimnazjum w Suchej Beskidzkiej. Nie mniej niż zawodniczki, to spotkanie przeżywali opiekunowie drużyn. Co ciekawe, mimo że w pewnym momencie zawodniczki z Budzowa doprowadziły do wyrównania w drugim secie spotkania z Suchą Beskidzką, to Wiesław Trzop wiedział, że tego seta jego podopiecznym nie uda się wygrać. – Po kilku zagrywkach, akcjach Izabeli Zyzańskiej widziałem w oczach moich zawodniczek obawę o końcowy rezultat. One wiedziały, że nie wygrają tego seta – dodał.

Dopiero w tie-breaku siatkarki z Budzowa zaprezentowały to, co w poprzednich spotkaniach przyniosło im zwycięstwo. Chociaż i tutaj ogłuszający doping kibiców i zawodniczek z Gimnazjum w Stryszawie (nie ma się co dziwić ich dopingowi, bo w przypadku wygranej dziewcząt z Suchej Beskidzkiej, to właśnie one wygrałyby cały turniej) nie były ich sprzymierzeńcem. – Krótka, ostrzejsza rozmowa okazała się zbawienna. Dziewczyny zaczęły grać swoje – przyznał Wiesław Trzop.

-  To był najbardziej istotny i emocjonujący mecz w turnieju. Podczas tego meczu widziałam największą determinację u dziewczyn. Dziękuję także za doping – zarówno zawodniczkom ze Stryszawy, jak i publiczności z naszej szkoły. Nie udało się nam wygrać, ale warto zauważyć, że w składzie miałam same dziewczynki z pierwszej i drugiej klasy, tak, że za rok będzie trzeba się z nami jeszcze poważniej liczyć – skomentowała mecz z Budzowem Barbara Zyzańska – opiekun drużyny siatkarskiej z Gimnazjum w Suchej Beskidzkiej.

Trzy zwycięstwa na turnieju w Suchej Beskidzkiej zapewniły drużynie z Budzowa awans do zawodów rejonowych (18. Marzec, Myślenice). –  Miałem mniej czasu niż w poprzednim roku, żeby przygotować drużynę. Wtedy była bardzo mocna. Dziewczyny zagrały dokładnie tak, jak potrafiły. Wyszedł teraz ich charakter – nawet jak przegrywały, to nie poddawały się, walczyły i jak się okazało, wygrały. Przed nami teraz zawody rejonowe. Wszystko zweryfikuje boisko – dodał na zakończenie Wiesław Trzop.  

WYNIKI FINAŁU POWIATOWEGO W SIATKÓWKĘ DZIEWCZĄT / GIMNAZJADA 2012/2013

1. G Sucha Beskidzka – G Bystra 2:0 ( 25:8; 25:9)

2. G Budzów – G1 Stryszawa 2:1 (25:27; 25:20; 15:10)

3. G1 Stryszawa – G Sucha Beskidzka 2:0 ( 26:24; 25:16)

4. G Budzów – G Bystra 2:0 (25:15; 25:8)

5. G Budzów – G1 Sucha Beskidzka 2:1 (25:20; 21:25; 15:10)

6. G1 Stryszawa – G Bystra 2:0 (25:21; 25:20)

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

1. G Budzów

2. G1 Stryszawa

3. G Sucha Beskidzka

4. G Bystra

 

Chłopcy

Po trzech latach przerwy tytuł mistrza powiatu w siatkówkę chłopców wraca do Gimnazjum w Budzowie.  – Ale nie było łatwo, bo zarówno my, jak i chłopaki z gimnazjum w Stryszawie i Łętownie prezentowaliśmy zbliżony poziom – zaznacza opiekun drużyny z Budzowa, Piotr Kwak.

W tym roku szkolnym możemy mówić o szczęściu, albo i pechu, gdy popatrzymy na pierwsze spotkania w finałach powiatowych w grach zespołowych. Los spotyka dwie najlepsze drużyny zazwyczaj już w pierwszych meczach. Nie inaczej było podczas finału w siatkówkę chłopców w gimnazjadzie, gdzie już w pierwszym spotkaniu zmierzyły się drużyny, które zajęły na koniec turnieju miejsce pierwsze i drugie.

Tylko dwie szkoły  – Gimnazjum nr 1 w Stryszawie i Gimnazjum w Budzowie od roku szkolnego 2000/2001 zdobywały tytuły najlepszej męskiej drużyny w siatkówkę w gimnazjadzie. Historia i statystyka zatriumfowała także w piątek 22. lutego w hali Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Suchej Beskidzkiej. – Cieszę się, że dominacja Stryszawy została przerwana. Tam na siatkówkę stawiają mocno i to już od kilku lat. Teraz to jednak my wracamy po dwóch latach nieobecności na tron – powiedział opiekun drużyny z Budzowa, Piotr Kwak.

WYNIKI FINAŁU POWIATOWEGO W SIATKÓWKĘ CHŁOPCÓW / GIMNAZJADA 2012/2013

G1 Stryszawa  -  G Budzów 1:2 (28:26; 13:25; 10:15)

G Łętownia – G Bystra 2:0 ( 25:9; 25:16)

G Budzów – G Bystra 2:0 (25:16; 25:10)

G1 Stryszawa – G Łętownia 2:1 (25:23; 25:27; 15:13)

G1 Stryszawa – G Bystra 2:0 (25:15; 25:13)

G Łętownia – G Budzów 0:2 (21:25; 19:25)

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

1. G Budzów

2. G1 Stryszawa

3. G Łętownia

4. G Bystra

OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE W ROKU SZKOLNYM 2011 - 2012.


Indywidualne biegi przełajowe:
Polak Marcelina I miejsce powiat
Biela Sylwia V miejsce powiat
Jopek Karolina II miejsce powiat
Żak Agata IV miejsce powiat
Żyglińcki Marek III miejsce powiat
Lasek Krystian II miejsce powiat
Wszyscy ci uczniowie uzyskali kwalifikacje wojewódzką.

W zawodach pływackich w stylu motylkowym mistrzem powiatu został Arkadiusz Duman.

W indywidualnej lidze LA kilku naszych uczniów zdobyło miejsca w pierwszej trójce i mogło brać udział w zawodach wojewódzkich , lecz ze względów finansowych zawody te nie zostały przeprowadzone.

Chłopcy zdobyli III miejsce w powiecie w piłce nożnej halowej.


Dziewczęta zdobyły mistrzostwo powiatu suskiego w piłce siatkowej w składzie:
Agata Żak-kapitan, Sylwia Nocula, Chwała Monika, Jopek Karolina, Jopek Katarzyna, Koziołek Agnieszka, Klimowska Kamila, Mlak Gabriela, Głowacz Aleksandra, Trączyk Klaudia, Goryl Maria, Polak Klaudia, Najdek Natalia, opiekun Trzop Wiesław.


Zawody odbyły się w hali gimnazjum nr.1 w Suchej Beskidzkiej. Dziewczęta z Budzowa zdecydowanie wygrały z drużynami z Bystrej Sidziny, Stryszawy, jedynie drużyna z Jordanowa zdołała urwać jednego seta. Tak zdecydowaną wygraną należy przypisać systematycznym treningom kilku dziewczyn w klubie LKS Bieńkówka pod wodzą pana Piotra Kwaka.
W zawodach rejonowych, które odbyły sie w Myślenicach, dziewczęta po zaciętym boju zajęły II miejsce.Chłopcy po zdecydowanej wygranej w eliminacjach nad drużyną z Bystrej Sidziny, zdobyli III miejsce w turnieju o mistrzostwo powiatu suskiego.
Skład drużyny: Radosław Drabina, Karol Głowacz, Karol Światłoń, Józef Adamek,


Dziewczęta zdobyły kolejne mistrzostwo powiatu tym razem w piłce ręcznej. Zawody odbyły się w hali gimnazjum im Jana Pawła II w Suchej Beskidzkiej.
Po zaciętym boju, gdzie każda drużyna miała po pięć punktów zdecydowały zdobyte bramki. Drużyna gimnazjum z Budzowa zdobyła ich najwięcej i zajęła I miejsce.
Zawody rejonowe odbyły się znów w Myślenicach gdzie ekipa gimnazjum z Sułkowic była po za zasięgiem pozostałych drużyn, ostatecznie dziewczęta z Budzowa zajęły III miejsce wygrywając z drużyną z Białego Dunajca. Skład drużyny: Sylwia Nocula-kapitan, Karolina Jopek, Agata Żak, Monika Chwała, Agnieszka Koziołek, Katarzyna Krupa, Anna Bałos, Marzena Klimowska, Sylwia Biela, Maria Goryl, Klaudia Trączyk, Aleksandra Putyra, Aleksandra Głowacz, Patrycja Bałos, Katarzyna Mirocha, Magdalena Kot, Patrycja Kania, opiekun Trzop Wiesław.


Gratulacje dla dziewcząt!Drużyna piłki ręcznej chłopców niestety nie zdołała pokonać w eliminacjach drużyny z Makowa Podhalańskiego i nie zagrała w finale powiatowym.

Dziewczęta zdobyły trzecie z rzędy mistrzostwo powiatu , tym razem w sztafetowych biegach przełajowych. Jest to już siódme z rzędu zwycięstwo dziewcząt z Budzowa w sztafecie.
Zawody odbyły się 17,04, 2012 na stadionie KS."Babia Góra".
Skład drużyny: Karolina Jopek, Polak Marcelina, Bargieł Patrycja, Biela Sylwia, Żmuda Natalia, Kot Magdalena, Goryl Maria, Malina Joanna, Pająk Paulina, Chromy Agnieszka, Krupa Katarzyna, Klimowska Marzena, Dobosz Sylwia, Pająk Jolant , opiekun Trzop Wiesław.
Przebieg zawodów był dość zaskakujący, na pierwszych zmianach zdecydowanie prowadziły ekipy ze Suchej Beskidzkiej i Stryszawy. Lecz to był początek, by wygrywać w sztafecie trzeba mieć drużynę bardzo równą a 16 dziewcząt z naszego gimnazjum mieści się na dystansie 800 M w przedziale 2,43s - 3,05s i właśnie to zadecydowało o wygranej.
Już 20.04.2012 w Nowym Targu odbyły sie zawody wojewódzkie, niestety drużyna zajęła 15 miejsce. Dziewczęta popełniły błąd na drugiej zmianie i już nie zdołały nadrobić nad pozostałymi ekipami.
Należy jednak pochylić głowę nad determinacją i wolą walki, dziewczęta dały z siebie wszystko, po drugiej zmianie będąc na XX pozycji zdołały nadrobić pięć lokat.


Gratulacje, brawo dziewczęta!
Drużyna chłopców zajęła II miejsce w sztafecie 10x1000 co było dużą niespodzianką. Zwyciężyła ekipa ze Stryszawy, była po za naszym zasięgiem. Stryszawiacy zajęli II miejsce w województwie, nasi chłopcy 19 - ste. Opiekunem jest Piotr Kwak.
Skład drużyny: Sarna Kamil, Zygliński Marek, Kania Adam, Duman Arkadiusz.W okresie ferii zimowych nauczyciele wychowania fizycznego z naszego gimnazjum zorganizowali zajęcia z różnych dyscyplin sportowych dla uczniów gimnazjum i szkoły podstawowej. Nauczyciele bezpłatnie prowadzili zajęcia.
Zorganizowali wyjazd na narty, co spotkało się z dużym zainteresowaniem w Gminie.

Dziękujemy pani Magdalenie Żmudce za pomoc

w zorganizowaniu wyjazdu.